Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 „Pod Topolą” | Gmina Raszyn

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 „Pod Topolą”

To my!

„WSZYSTKIEGO, CO NAPRAWDĘ TRZEBA WIEDZIEĆ O TYM, JAK ŻYĆ, CO ROBIĆ I JAK POSTĘPOWAĆ, NAUCZYŁEM SIĘ W PRZEDSZKOLU…”

Robert Fulghum

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 „Pod Topolą” jest placówką oświatową, która łączy wieloletnią tradycję z innowacyjnym działaniem. W tym swoistym rodzaju edukacyjnej synergii doświadczenie i nowatorstwo pedagogiczne zmierzają w tożsamym kierunku – najważniejsze jest dziecko. Tworzymy przyjazną przestrzeń, w której każde dziecko jest wyjątkowe, wszystkie dzieci są wspaniałe. Jesteśmy jedynym przedszkolem z oddziałami integracyjnymi na terenie Gminy Raszyn.

Nie boimy się wyzwań. Nasz czuły zespół nauczycieli, specjalistów i pracowników niepedagogicznych pracuje bez schematów, z uśmiechem, energią i pomysłem. Wszystko, co robimy ma znaczenie. Nauczyciele wychowania przedszkolnego, pedagodzy specjalni, neurologopedzi, terapeuci integracji sensorycznej oraz psycholog interdyscyplinarnie współdziałają, aby holistycznie zadbać o rozwój przedszkolaków z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb, możliwości i predyspozycji. Kształtujemy postawę kreatywnego podejścia do wiedzy, łącząc metodę pedagogiki daltońskiej z różnymi metodami aktywnymi, m.in. zajęcia matematyczne ,,Kodowanie na dywanie”. Wśród nas są trenerzy Edukacji przez Ruch, terapeuci dzieci z autyzmem, certyfikowani praktycy metody Tomatisa (przeprowadzamy badania i prowadzimy terapię), Metody Dobrego Startu oraz Metody Snoezelen. Zajęcia odbywają się w bardzo dobrze wyposażonych salach dydaktycznych (każda z sal jest wyposażona w tablicę interaktywną) oraz specjalistycznych gabinetach do pracy indywidualnej, m.in. sala integracji sensorycznej, dwa gabinety logopedyczne, certyfikowana Sala Doświadczania Świata. Korzystamy także z szerokich możliwości, jakich dostarcza nasz zielony ogród sensoryczny – odkrywanie tajemnic ,,Ogrodu zmysłów i żywiołów”. Mamy taką sposobność również podczas posiłków jedzonych w altanie, gdy odkrywamy smak zdrowych i pysznych śniadań, obiadów oraz podwieczorków przygotowywanych przez nasze panie kucharki.

Współpracujemy z wieloma instytucjami zewnętrznymi. W ramach współpracy z fundacją ,,Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego” przystąpiliśmy do programu ,,Dzieci mają wychodne”. Cotygodniowe wyjścia grup na spacer niezależnie od pogody nie są nam obce. Dbamy o zrównoważony rozwój psychiczny i fizyczny dzieci, o ich więzi rówieśnicze oraz zdobywanie wiedzy poprzez obserwację
i doświadczanie w naturze.

„Pod Topolą” zawsze możemy porozmawiać o dzieciach.